Camlı Yangın Kapısı

PENTEK – EI90 sınıfı camlı yangın kapıları şimdi SketchUp 3D Warehouse‘da!

RP-ISO-hermetic 70 FP camlı yangın kapıları, EI sınıfı 30,60,90 dk yangın dayanımı sağlayan, yangın ve dumanın ilerlemesini engelleyen, uluslararası sertifikalı ürünlerdir.

EI sınıfı sistemler, yangın sırasında belirtilen süre boyunca sistem bütünlüğünü korur, alev ve sıcak gaz geçişini engeller. En önemli özellikleri, camın saydamlığını kaybeder ve ışıma yoluyla ısı transferi maksimum seviyede azaltmasıdır. Bu sistemde profiller de benzer yalıtım özelliklerine sahiptir. Bu sebeple, korunaklı taraftaki yüzey sıcaklığı ortalama (ΔT) 140 °C’yi, ölçüm noktalarından herhangi birinin sıcaklığı ise (ΔT) 180 °C’yi geçmez.

Böylece, dayanım süresi boyunca yangına karşı ısı kalkanı gibi görev yapar. Korunaklı taraftaki kolay tutuşabilen malzemelerin kendiliğinden tutuşmasını engeller. Kaçış süresince insanları yangında oluşan yüksek sıcaklıklardan korur.

Pentek - Camlı Yangın Kapısı - Acıbadem Altunizade Hastanesi
Pentek - Yangına Dayanıklı Cam Bölme Duvar

Yangına Dayanıklı Cam Bölme

Zarif Tasarım ve Yangın Güvenliği! EI60 sınıfı yangına dayanıklı cam bölme duvarları SketchUp 3D Warehouse’da şimdi inceleyin!

Takım çalışması, iş birliği, iletişim ve sosyalleşme… Günümüz iş dünyasındaki çalışma ortamları kurgulanırken son derece önem verilen parametreler.

Son zamanlarda kurum içerisindeki iletişimi kolaylaştıran ve hızlandıran açık ofisler sıklıkla tercih edilir oldu. Bunula birlikte çok sayıca kullanıcının bir arada bulunduğu iş merkezlerinde yangın güvenliği de aranıyor.

Cam cama (butt-joint) birleşim tekniği ile üretilen yangın duvarları, mekanlar arası görsel ilişkiyi kesmeden yangın güvenliğini sağlıyor. Yalnızca 4-5 mm kalınlıkta silikon derzlerle birleştirilen yangına dayanıklı camlar, yekpare bir cam duvar haline gelir. Bu sayede, kesintisiz şeffaf yüzeyler oluşturur. Üstelik  yüksek ışık geçirgenliği ve akustik yalıtım özellikleriyle de maksimum konfor sağlar.

İnce Çelik Doğrama

“rp fineline” şimdi SketchUp 3D Warehouse’da! Maksimum Saydamlıkta Kapılar, Kemerli Pencereler ve Tek/Çift Eksen Pencereler/Sabit Bölmeler için ayrı koleksiyonlar sunuluyor.

Pentek – Rp Fineline Çelik Doğramalar‘ın ilham kaynağı endüstri devrimiyle birlikte gelişen çelik profillerdir. Endüstri devrimiyle birlikte malzeme ve teknolojideki ilerlemelerle yapı sektöründe köklü değişimler ortaya çıkmıştır. Gelişen metal teknolojisi ile birlikte çelik yapım sistemleri kurgulanmış, bina kat sayıları ikiye, üçe katlanmıştır. En önemlisi gelişen çelik ve cam birlikteliği, mekanlara şeffaflık kazandırmış ve dünya genelinde modern mimariyi etkilemiştir. Küçük atölyelerden ihtişamlı malikânelere hatta gökdelenlere kadar geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

Bu endüstriyel birikim ile tasarlanan, Pentek ince çelik doğramalar geçmişin profil geometrisiyle benzer görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra, yeni üretim teknikleri sayesinde ısı ve ses yalıtımını çok ince kesitlerle mümkün kılar. Üstelik üçlü camlama ile “pasif ev” standartlarına uyumlu çözümler sunar. Endüstriyel yapılardan konutlara, urban loft mekanlarından tarihi yapıların restorasyonuna kadar çeşitli mimari uygulamalarda teknik ve estetik olarak ideal çözümler sunar.

Pentek - İnce Çelik Doğrama - Paris’te Konut Restorasyonu

This post is also available in: İngilizce